Фармацевтичні компанії подарували обладнання для «лікування» Софії Київської!

Фармацевтичні компанії подарували обладнання для «лікування» Софії Київської!

Сьогодні, 16 вересня, у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась презентація встановленої у Софійському соборі та прилеглих монастирських спорудах інноваційної системи BioDry для природного відновлення належного рівня вологості фундаменту та стін. Придбали обладнання для заповідника українські меценати — фармацевтичні компанії «Дарниця» та «Інтерхім» за підтримки благодійного фонду Zagoriy Foundation.

Встановлене у спорудах обладнання допоможе усунути проблему утворення надмірної вологи й відновити мікроклімат.

У перекладі «biodry» — це «природне осушення». Відповідна система була розроблена швейцарською компанією Wall&Wall Sagl, яка існує на світовому ринку з 2009 року і має 27 представництв у різних країнах.  У будівлях по всьому світу встановлено вже понад 4500 приладів системи BioDry: у музеї Енцо Феррарі (Італія), Мальборкскому замку (Польща), королевській віллі в Монці (Італія)… А відтепер й у Національному заповіднику «Софія Київська»!

Колектив заповідника висловлює надзвичайну вдячність меценатам за такі необхідні «ліки» для Софії Київської, які допоможуть зберегти цю унікальну пам’ятку для наступних поколінь! Дякуємо, що у такий складний час ви турбуєтесь не лише про здоров’я людей, а й пам’яток культури!

Також, користуючись нагодою, хочемо подякувати всім-всім, хто всебічно підтримує та допомагає заповіднику у різних сферах: реставраційній, науковій, технологічній, естетичній… Адже благодійні проєкти здійснюють не лише українські меценати, а й закордонні. Також допомагає місцева влада. Так, наприклад, завдяки кіпрському благодійному фонду A. G. Leventis Foundation відбулась грандіозна реставрація мозаїк Софійського собору, а за сприяння мера Києва Віталія Кличка Софійську Дзвіницю оздоблено підсвіткою, що у вечірній час надзвичайно заворожує киян та гостей столиці.

Згадувати про всіх зараз не будемо, але, друзі, ми завжди пам’ятаємо про ваші добрі справи! А ви пам’ятайте, що завдяки вам серце Софії б’ється!