Анонс: Фотовиставка «Традиції Полтавщини: живі образи»

Анонс: Фотовиставка «Традиції Полтавщини: живі образи»

17 березня 2023 року о 15:00 у виставковій залі «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська» відкриється фотовиставка «Традиції Полтавщини: живі образи».

Експозиція представлятиме авторські роботи знаного фотографа, мисткині, засновниці напряму української етнофотографії Анни Сенік. Вже понад 10 років у співпраці із фаховими етнографами, народними майстрами, приватними колекціонерами та музеями вона створює образи у традиційному національному вбранні; у її творчому доробку – понад 200 етнічних фотосесій в Україні і закордоном. Більшість її робіт присвячено традиційному одягу, водночас вона приділяє увагу також історичній військовій тематиці, зокрема є співавтором фотопроекту «Воїн», що відтворює образи учасників українських військових формувань минувшини.

Об’єктами фотосесій Анни Сенік слугують, насамперед, автентичний старовинний одяг і  предмети старовини, а  моделями найчастіше виступають не професіонали, а звичайні люди, які, на погляд Анни,  найкраще підходять  для відтворення живих, справжніх типажів. Зібрання портретів українців у автентичному одязі Полтавського регіону представляє його як колиски української культури. Ця виставка – результат фотосесій останніх п’яти  років у тісній співпраці із етнографкою, стилісткою, дослідницею традиційного українського костюму Оленою Дідик. У фотографіях використані строї з приватних колекцій та зібрань, в тому числі етнографічної збірки «Древо» Едуарда Крутько, а також з фондів Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського.

На відкритті виставки відбудеться презентація книжок, присвячених історії та традиціям Полтавщини. У фотоальбомі Євгенія Аничина «Українська ідентичність писана світлом. Полтавщина другої половини ХІХ – початку ХХ століття» вміщено 500 світлин авторства відомих тогочасних фотографів Полтавщини. Це документальні, репортажні, зроблені на вулицях, ярмарках, на виробництві, інші – портрети, зроблені в ательє, і призначені для домашнього використання. Більшість світлин опубліковано вперше. А видання Марини Пушкарьової «Гастрономічні нариси з Полтавщини або невигадані історії про любов до своєї справи» – це своєрідна книжка-подорож гастрономічними стежками рідного краю у компанії з майстрами своєї справи, які вміють готувати, і вміють подавати. А головне – вміють любити справу і діляться цією любов’ю.

Відчути дух Полтавщини допоможуть відвідувачам автентичні пісні у виконанні групи народного співу вокально-хорової студії «Домінус» під керівництвом Аліни Зінченко та гурту «Вільце». Приємним сюрпризом для гостей заходу стане і «Гастрономічний комплімент» від крафтових виробників Полтавщини.

Виставку організовано за підтримки українського політика,  дипломата, Надзвичайного та Повноважного Посла України Ігоря Осташа.

Виставка триватиме з 17 березня до 9 квітня 2023 року. Куратор заходу Яніна Барибіна, кандидат економічних наук, доцент, депутат Полтавської обласної ради (тел. 066-820-91-88).