Анонс

Анонс

Виставковий проект «Крещендо» Ніни Бондаренко.

9 вересня у виставкових залах “Хлібні” Національного заповідника “Софія Київська” відкривається виставка текстилю та живопису Ніни Бондаренко. В експозиції  представлені ескізи орнаментів, зразки тканин, костюми, а також  натюрморти і пейзажі художниці, створені за період з сер. 1960-х до сер. 2010-х років.

«Сrescendo» (італ.) у музичній  термінології означає поступове наростання сили звучання.  Цей термін надзвичайно вдало характеризує «траєкторію» творчості Ніни Бондаренко,  що відзначена зростанням колористичної експресії, емоційної та духовної напруги.

Творчість Ніни Бондаренко представляє величезний інтерес як досвід переходу художника-дизайнера  по тканинах  до практики художника-живописця. Після закінчення Київського училища декоративно-прикладного мистецтва художниця більше 30 років працювала  провідним художником Дарницького шовкового комбінату, розробляючи ескізи орнаментів для тканин.

У дизайні промислових тканин Ніна Бондаренко, поряд із традиційними формами національного декору, активно використовувала і новаторські для текстилю того часу пейзажні чи “натюрмортні” мотиви.

З початку 1970-х художниця стає постійним учасником творчих груп Спілки художників України  в Гурзуфському будинку творчості.  Саме там вона створила одні з найкращих ескізів для декоративниз тканин  (“Кримський пейзаж”, “Гурзуфські гірські квіти”, “Весняні озера” та багато інших). Крім того, у Гурзуфі  Ніна Бондаренко опановує  секрети олійного живопису, а вже з кінця 1980-х років виставляє свої полотна на міжнародних,  національних та регіональних виставках.

 

Як розробник дизайну тканин, Ніна Бондаренко мала великий досвід декоративно-площинної інтерпретації природи. Однак як живописець вона почала рухатись до стилістики, яка передувала всім “ізмам” 20 століття, тобто до імпресіонізму, з його інтересом до фіксації безпосередніх і мінливих вражень від натури. Живопис Ніни Бондаренко акцентовано фактурний, насичений яскравими чистими кольорами. Водночас у багатьох її пейзажах і натюрмортах за безпосередністю пленерно-імпресіоністичних вражень  відчувається попередній  досвід художника по тканинам, що збагачує  їх  декоративне звучання.
Зворушливо-хвилюючими  є «київські» інтер’єри та натюрморти Ніни Бондаренко, які  несуть у собі дух патріархальності, сімейних цінностей та ностальгічних спогадів  («Крещендо»,  2012, «Весна на туалетному столику»,  2015, “Квітневий інтер’єр”,  2004» та ін.)

Виставка працює з 8 по 25 вересня у виставкових залах «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська». Відкриття  — 9 вересня, о 18.00. Організатори виставки Міністерство культури України, Національний заповідник “Софія Київська”, Департамент культури КМДА, Дирекція художніх виставок України, Київська організація Національної спілки художників України.

Довідка про художника

Ніна Бондаренко народилась 27 березня 1941 року у Києві. У 1961 році закінчила Київське училище прикладного мистецтва (нині Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука), за фахом  «художній текстиль».

Протягом тридцяти п’яти років була провідним художником Дарницького шовкового комбінату, експертом з художнього друку промислового художнього текстилю із штучного шовку.

Член Національної спілки художників України.