АНОНС

АНОНС

У 2017 р. виповнюється 250 років з часу освячення Андріївської церкви у Києві – пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва доби бароко, що була зведена у сер. XVIII ст. за проектом архітектора Ф.-Б. Растреллі.

З цієї нагоди Національний заповідник «Софія Київська» запрошує на презентацію книги провідного наукового співробітника Заповідника, кандидата історичних наук Нетудихаткіна Ігоря  «Андріївська церква у часи настоятеля Федора Тітова (1896-1918)» (монографія побачила світ наприкінці 2016 р. у видавництві «Самміт-книга»). Презентація відбудеться 27 січня о 15.00 у конференц залі Музею «Будинок митрополита» (НЗ «Софія Київська», вул. Володимирська 24).

У книзі проаналізована роль останнього дорадянського настоятеля Андріївської церкви, отця Федора Тітова у формуванні інтер’єрів храму та його місце у історії науковго дослідженя шедевру Растреллі. На сторінках видання вперше реконструйовано повний перелік, систему розміщення та символіку  портативних ікон і реліквій в Андріївській церкві на рубежі XIX-XX ст. (у абсолютній більшості нині вони вважаються безслідно зниклими за радянської доби).

У окремому додатку вперше опубліковано т. зв. «Очерк» Ф. Тітова, присвячений історії Андріївської церкви, який настоятель не встиг завершити та опублікувати за життя, і що чудом зберігся у вигляді рукопису в його особистому архіві. На наше глибоке переконання саме «Очерк» Ф. Тітова мав стати найзмістовнішою книгою з історії Андріївської церкви, написаною у часи Російської імперії.

Видання розраховано на фахівців та всіх, хто цікавиться історією Андріївської церкви – однієї з «візитівок» м. Київ.