3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.
Цей день є днем підбиття підсумків зробленого для цієї категорії громадян.
Національний заповідник «Софія Київська» щодня працює над тим, щоб люди з особливими потребами мали вільний доступ до об’єктів, сайту, заходів Заповідника тощо. І символічно сьогодні хочемо поділитися з вами останніми новинами у цьому напрямі діяльності!
28-29 листопада співробітники Заповідника відвідали Комунальний заклад «Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс ім. В. Г. Короленка» Харківської обласної ради, де навчаються діти із вадами зору.
Ще влітку цього року між музеєм і навчальним закладом було укладено договір про співпрацю щодо розроблення і запровадження музейних послуг для осіб із порушеннями зору. Результатом такої співпраці стала розробка фахівцями Заповідника освітньо-пізнавальної програми «Мудре царство Шарлеманя: звірі відомі та невідомі», адаптованої для дітей із вадами зору.
Протягом двох днів в Музеї історії навчально-виховного комплексу ім. В.Г. Короленка всі класи з 1-го по 12-й мали змогу дізнатись більше про Софійський собор, потримати в руках макети та інші тактильні матеріали (смальту, фрагменти фрески, шматочки мармуру, шиферу тощо), почути звуки та тифлокоментарі, які доповнили розповідь. А чого варте було спілкування з учнями і викладачами, теплі слова й відгуки, почуті від нових друзів! Дякуємо заступнику директора з виховної роботи Андрію Орлову та керівнику Музею історії закладу Анні Петрикіній за досвід, набутий під час занять, рекомендації, поради та гостинність!