Сьогодні, 10 листопада – День пам’яті святителя Димитрія Ростовського (Даніїла Саввовича Туптало). Український церковний діяч, вчений, письменник і проповідник, богослов, агіоргаф, славетно відомий автор Житій святих.
Життя святого тісно пов’язане з Кирилівським Свято-Троїцьким монастирем. У 1668 р. Даніїл Туптало у київському Кирилівському монастирі прийняв чернецтво від свого улюбленого вчителя, кирилівського ігумена Мелетія Дзика з ім’ям Димитрій. З січня по червень 1697 р. був ігуменом Кирилівського монастиря, у червні 1693 р. виголосив тут проповідь на День Святої Трійці.
У північній частині нартексу Кирилівської церкви поховані його батьки – мати Марія та батько Савва Туптало – сотник війська Богдана Хмельницького, ктитор Кирилівського монастиря. Поряд з батьками поховані і три сестри святителя й його племінник. Над похованнями був влаштований пантеон пам’яті цієї родини (портрет Савви Туптала, портрет святителя Ростовського, родова ікона Тупталів тощо), який сьогодні поступово відроджується.
На другому поверсі Кирилівського храму, у ХІХ ст. існував приділ святителя Ростовського.