Комплекс міських воріт

Комплекс міських воріт

Комплекс міських воріт

Передовим укріпленням Судацькой фортеці були ворота. Особливості рельєфу створюють на місці головних воріт найбільш зручний прохід на територію міста і до нього в першу чергу спрямовувався ворог. Тому комплекс воріт був надійно укріплений. Зберігся останній варіант воріт, що складалися з двох привратних башт, проїзної частини воріт і барбакана. Перед ним існував глибокий рів, через який можна було пройти по перекидному мосту.
Барбакан (від староанглійського слова “оточувати”) — напівкругле укріплення, що виступає поперед воріт в північному напрямі. Невелика територія барбакана в ході військових дій прострілювалася перехресним вогнем з башт і стін перетворюючись на “зону смерті” для ворога.
Привратні башти збереглися дуже добре, це потужні триповерхові споруди з амбразурами у верхніх поверхах і бійницями в нижних. Завершуються башти бойовими майданчиками із зубцями, від яких збереглися лише консолі.
Закладні будівельні плити цих башт зберегли імена консулів, за час правління яких вони були споруджені. Західна башта носить ім’я Якопо Торселло і датується 1385 р., східна — Барнабо ді Франкі ді Пагана і побудована в 1414 р. Під час військових дій в баштах знаходилися ополченці, в мирний час — воїни-сторожі. Двічі на добу вони опускали і піднімали міські ворота, що знаходяться між баштами. Полотно воріт (або грати) не збереглося. Про його потужність можна судити з ширини пазів, в яких рухалися ворота, за допомогою системи блоків і схилів. У написі на геральдичній плиті над проїздом воріт бачімо, що їх споруджено в 1389 р. при правлінні консула Баттіста ді Дзоальйо ді Андала.