Софійський музей

Софійський музей

ВІРТУАЛЬНИЙ ТУР  ЧАС ПОБУДОВИ   ІСТОРИЧНА ДОЛЯ    АРХІТЕКТУРА  МОЗАЇКИ І ФРЕСКИ  ГРАФІТІ  ШЕДЕВРИ БАРОКО

НЕКРОПОЛЬ   АРХІТЕКТУРНИЙ АНСАМБЛЬ   ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ   КОНТАКТИ

Софійський музей

    В історичному центрі древнього Києва вже тисячу років височіє грандіозний собор Святої Софії Премудрості Божої. Це найдревніший християнський храм, що повністю зберігся на східнослов’янських теренах.  Народжений добою християнізації Русі, він став колискою київського християнства, державності та культури, розбудова яких здійснювалася під знаком Софії-Мудрості, якою тримається світ. Свята Софія Премудрість Божа, якій присвячено собор,  – одна з фундаментальних ідеологем східного християнства, що асоціювалася з образом мудро влаштованої Богом суверенної державності. Впродовж сторіч уявлення про Святу Софію зберігалось як умова духовного життя всієї людності, без якої вона не може існувати як християнський народ, як Церква, адже поняття Св. Софії ототожнювалося з мудрістю нової християнської релігії.

       Софійський собор у Києві – пам’ятка знакова.  Якщо вселенським символом храму Премудрості  була і залишається  Софія Константинопольська, то для усього  світу східних слов’ян таким символом є Софія Київська. Сторіччями вона сприймається головною святинею Русі-України, осердям вищої мудрості, що гармонізує буття народу, береже й осяює світлом його долю.  Софія – справжній меморіал Хрещення Русі, пам’ятка княжого благочестя,  багатства і слави, державної мудрості й щедрості. Вона дійшла до наших часів з героїчної билинної доби Київської Русі, доби Володимира Великого і Ярослава Мудрого.

     Найкращим підтвердженням  своєї  високої історичної й духовної місії є сам Софійський собор, який зберігає чудову давню архітектуру і найповніший у світі ансамбль оригінальних мозаїк і фресок ХІ ст. – 260 кв. м мозаїк і 3000 кв. м фресок. Вони   є  справжніми шедеврами світового мистецтва. Велич і неповторна краса Св. Софії створили їй славу справжнього чуда світу. Софія дає нам знати, якими були наші предки і якими ми мусимо бути. Для цього вона збережена Богом і людьми.

________________________________________________________________________ЮНЕСКО