Андріївська церква

Андріївська церква

ІСТОРІЯ   АРХІТЕКТУРА   ВНУТРІШНЄ ОЗДОБЛЕННЯ   РЕСТАВРАЦІЯ   КОНТАКТИ

Андріївська церква

Андріївська церква у Києві – пам’ятка історії, архітектури, живопису XVIII ст. світового значення.

Вона збудована у 1747-1762 роках у стилі бароко за проектом видатного архітектора Ф.-Б. Растреллі. Довершеність ліній, чіткі пропорції, дивовижна гармонія форм і навколишнього ландшафту здобули їй загальне визнання і славу. Андріївська церква є однією з чотирьох пам’яток України, що увійшли до каталогу „100 чудес світу”, виданого в Німеччині у 2002 році. Вона давно вже стала візитною карткою міста та зразком для наслідування у будівництві культових споруд.

Серед сакральних пам’яток, збудованих за проектом архітектора Ф.-Б. Растреллі, де інтер’єри збереглися частково, а первісне їх оздоблення не збереглося взагалі, або дійшло в незначних фрагментах, Андріївська церква зберегла не тільки автентичні архітектурні форми, найбільший відсоток оздоблення екстер’єру, але й у всій повноті донесла до наших днів своє внутрішнє оздоблення, яке є неперевершеним зразком православного церковного інтер’єру стилю бароко.

Враховуючи надзвичайну цінність пам’ятки наша держава надала пропозиції щодо внесення Андріївської церкви до Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.