Церква Миколи Чудотворця на воді (2003-2004)

Церква Миколи Чудотворця на воді (2003-2004)

 Перший та поки що єдиний храм Миколи Чудотворця в Україні та Європі, розташований безпосередньо в акваторії Дніпра, через що і отримав назву як храм  «на воді».

Відомо, що на цьому місці неподалік від річкового причалу в 1900 р.  Київським Товариством рятування на водах була зведена дерев’яна каплиця на честь Св. Миколи Чудотворця, де відправляли заупокійні служби за утоплениками. Цей храм був зруйнований у 1930-х рр.

На початку ХХІ ст. було прийнято рішення про відновлення храму, замовником і спонсором будівництва якого виступила компанія «Укррічфлот». Церква була зведена у 2003-2004 рр. по проекту архітектора Ю.Г. Лосицького. В архітектурі за основу були взяті пропорції зруйнованої попередньої каплиці й також було застосовано мотиви «стовпових» храмів доби українського бароко. Храм розташовується безпосередньо в акваторії Дніпра на високому бетонному стилобаті, замощеному гранітними брилами. В основі стилобату забито 12 чотирнадцятиметрових шпунтових паль, що символізують собою 12 апостолів. Споруда церкви з’єднується з Набережною пішохідним містком. Зведення церкви на воді є прикладом вдало вирішених архітектурних форм та новітніх інженерних технологій.